RC0603F4991CS
- Mfr.Part #
- RC0603F4991CS
- Datasheet
RC0603F4991CS
- Description
- RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0201
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 4.99 kOhms
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%